Wpływ diety na płodność

Dieta ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka również to prokreacyjne. Jeżeli jakieś produkty powodują u nas stan zapalny, zwłaszcza w jelitach to organizm nie zdecyduje się na przyjęcie nowego życia. Zdrowe jelita, bogata flora bakteryjna to ważny element, który zaniedbany może trwale blokować zajście w ciążę. Potrzebna jest dokładna analiza żywieniowa. Niektórym brakuje w diecie tłuszczu, innym białka. Około 5-6% par z niepłodnością ma nietolerancję glutenu. Często wystarczy miesiąc lub dwa nowej diety, aby po wielu latach nieskutecznych starań nagle poczęło się dziecko. Jeśli wszystkie inne przyczyny braku ciąży macie wyeliminowane tj. ginekologiczne i nasienie też jest ok, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

rozmowa z Państwem Wasilewscy

Endometrioza. Jak ją zdiagnozować? Jak wygląda leczenie?

Endometrioza to schorzenie, które dotyczy nawet 80% kobiet i którego przyczyny powstania nie są jednoznaczne. Może powodować niepłodność i poronienia. Jedyną metodą usunięcia ognisk endometriozy jest operacja. Do niedawna w grę wchodziła jedynie laparoskopia. Teraz jest już nowa, mniej inwazyjna metoda.

stopnie zaawansowania endometriozy

Niedrożność jajowodów - co dalej? Jak wygląda zabieg udrożnienia jajowodów pod kontrolą rentgenowską?

Badanie drożności jajowodów tzw. HSG wykonywane jest w wielu gabinetach ginekologicznych. Tradycyjnie zabieg udrażniania wykonywany jest poprzez oprację laparoskopową, ale istnieje nowa metoda bez narkozy i za pomogą rentgenu, która wykonywana jest jedynie w Lublinie w Zakładzie Radiologii Zabiegowej.

obraz niedrożnego jajowodu

Męska niepłodność. Jakie czynniki wpływają negatywnie na męskie nasienie? W jaki sposób można je poprawić?

Na jakość męskiego nasienia ma wpływ szereg czynników od bielizny aż po dietę. Wiele z nich wydaje się być błaha, ale może znacznie wpłynąć na ilość, jakość i ruchliwość plemników. Warto jest zgłębić ten temat, biorąc po uwagę fakt, że w 50% to czynnik męski jest przeszkodą w poczęciu dziecka.

zestaw do badania nasienia

Stres i jego wpływ na starania o ciążę. Hiperprolaktynemia czynnościowa.

Stres nie jest niewidzialną blokadą w poczęciu dziecka. Ma on konkretne i wymierne skutki w organizmie kobiety. Należy do nich m.in. wysokie stężenie kortyzolu we krwi oraz prolaktyny. Często poziom prolaktyny wydaje się być w normie na czczo, ale okazuje się, że w stresującej sytuacji gwałtownie rośnie i stanowi naturalną antykoncepcję.

wpływ stresu na ciała przyszłych rodziców