Pielgrzymki do miejsc świętych

Sanktuaria są przede wszystkim miejscami pamięci o potężnej działalności Boga w historii oraz miejscami, w których Bóg w sposób szczególnie hojny obdziela dziś ludzi łaskami. Pielgrzymowanie do nich wymaga wyrzeczeń, ale nie wymaga koniecznie formy pieszej. Również pielgrzymki wykorzystujące przeróżne środki lokomocji wiążą się z jakąś ofiarą, choćby finansową, z jakimś fizycznym dyskomfortem.

Medziugorje

Medziugorje - miejsce gdzie dziś objawia się Maryja

Link do świadectw

Każdy z nas pewnie słyszał o objawieniach Maryjnych w Fatimie czy Lourdes. W tej chwili trwają kolejne objawienia. Mają one miejsce w malutkim miasteczku Medziugorje na terenie Bośni i Hercegowiny. Rozpoczęły się one w 1984 roku. Nie zostały jeszcze oficjalnie uznane przez Kościół, gdyż cały czas trwają, a mimo to co roku przybywa tam ponad 2 mln pielgrzymów z całego świata.
Matka Boża udziela tam szczególnych łask. Wielu ludzi się nawraca, kolejki do spowiedzi są ogromne, dokonują się liczne uwolnienia i uzdrowienia. My otrzymaliśmy tam obietnicę daru poczęcia.
Polecam udać się tam z pielgrzymką, nie na wycieczkę, aby w pełni skorzystać z duchowych skarbów Medziugorje. Są to już ostatnie objawienia, według zapowiedzi samej Maryi, więc korzystajmy póki jest jeszcze czas. Link do wyjazdów godnych polecenia.

Ziemia Święta

Ziemia Święta - widok na panoramę Jerozolimy

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to niesamowite przeżycie dla każdego chrześcijanina.

Od wieków kobiety tak chrześcijanki jak i muzułmanki pielgrzymują do Groty Mlecznej w Betlejem, aby uprosić dar potomstwa. Legenda mówi, że Matka Boska w drodze do Egiptu zatrzymała się tutaj, aby nakarmić Niemowlę. Kilka kropli mleka spadło na skałę i w jednej chwili skała stała się mlecznobiała. W głębi groty znajduje się obraz Matki Boskiej karmiącej, przed którym modlą się małżeństwa.
Od franciszkanów można otrzymać proszek kamienny. "Jeśli ktoś jest w potrzebie niechaj zmiesza odrobinę proszku ze skały z Groty Mlecznej z małą ilością wody lub mleka. Niech małżonkowie spożyją tak przygotowany roztwór i jeśli są katolikami niech odmówią wspólnie dziesiątkę Różańca św. A rozważając trzecią tajemnicę radosną: "Narodzenie Pana Jezusa w Betlejem" niech modlą się o dar potomstwa." - fragment tekstu z opakowania.

Link do świadectwa

Grota Mleczna w Betlejem - obraz Matki Boskiej karmiącej