Sanktuarium MB Brzemiennej - Pani Skępskiej
figura w sanktuarium MB Brzemiennej w Skępe

W ołtarzu głównym Kościoła widnieje figura Matki Bożej. Przedstawia ona młodziutką dziewczynę w błogosławionym stanie, w postawie stojącej, z lekko pochyloną w lewo głową. Z całej postaci emanuje spokój i skupienie, co doskonale podkreślają złożone dłonie w modlitewnym geście. Figurę tą sprowadziła jako wotum dziękczynne do Sanktuarium w 1495r. cudownie uzdrowiona Zofia, córka kasztelana Mikołaja Kościeleckiego na prośbę Maryi, która jej się objawiła w czasie choroby.

Po tym wydarzeniu do Skępego coraz liczniej zaczęli napływać pielgrzymi, którzy doznali tu licznych cudów i łask.

Link do świadectw (są pod koniec tej strony)

Od września 2014 roku w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 15 zbierają się osoby, które modlą się o dar potomstwa dla siebie lub dla swoich najbliższych, jak również o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym. Coraz więcej jest świadectw, które zostają wpisane do księgi łask i cudów, a dotyczą poczęcia dziecka w małżeństwach, które do tej pory borykały się z problemem bezpłodności. Wiele świadectw opisuje też ciąże zagrożone, które po modlitwie w Sanktuarium, doczekały się szczęśliwego rozwiązania.

Modlitwa o dar potomstwa

O Najświętsza Panienko, Matko Boża Brzemienna, przychodzę dziś do Ciebie i wpatruję się w przepiękną figurę. Nie oddaje ona Twego piękna, jednak daje mi nadzieję i wiarę. Matko Boża Brzemienna - Pani Mazowsza i Kujaw. Matko Jezusa i nasza Mateńko Skępska! Dzięki łasce Boga Ojca poznałaś czym jest radość macierzyństwa. Dlatego z wielką pokorą proszę Ciebie o wstawiennictwo u Boga za nami starającymi się o potomstwo, byśmy mogli cieszyć się nowiną, że pod sercem rozwija się dziecko, a później cieszyć się pierwszym uderzeniem jego serca, pierwszym kopnięciem, pierwszym krzykiem w dzień narodzin i wreszcie pierwszym jego uśmiechem. Niech szczęście i radość z posiadania dziecka będzie świadectwem dla innych. O Panienko Brzemienna, proszę o Twoją macierzyńską opiekę nad nami, którzy zawierzyli i zaufali Tobie. Udziel nam daru upragnionego potomstwa o Panienko Święta. Amen