Polecane filmy
filmy religijne i z wartościami

Poniżej moja subiektywna lista filmów, po obejrzeniu których doznawałam pocieszenia, ukojenia w rozpaczy i niepłodności, promyka nadzieji, odrobiny zrozumienia dlaczego akurat nas spotkał taki los.

„Bóg nie umarł”

plakat z filmu Bóg nie umarł

Jest to zbiór kilku ludzkich historii, które powoli odkrywamy. Główny bohater to bardzo wierzący student. Trafia on na zajęcia do profesora wykładającego filozofię, który już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce, że Boga nie ma, tak aby mógł kontynuować zajęcia. Jako jedyny wyłamuje się nasz główny bohater i dostaje za karę udowodnić przed klasą, że Bóg istnieje. Film ten zawiera wiele argumentów i faktów za istnieniem Boga, które możemy potem wykorzystać w dyskusji z ateistami. Jest też poruszająca historia dziewczyny, która zachłysnęła się karierą i pieniądzem, aż usłyszała że ma raka. Jej świat runął. To mi przypomina ból i trudy borykania się z niepłodnością.

Zwiastun poniżej. A tu link do całego filmu: FILM

„Wiara czyni cuda”

plakat z filmu Wiara czyni cuda

Jest to film oparty na faktach. Jest to zbiór niesamowitych opowieści, które na przestrzeni 40 lat wydarzyły się w jednym, niepozornym kościele. Uderzające w filmie jest to jak losy ludzi, którzy się nie znają, się z czasem splatają by z rozsypanych elementów ułożyć się w piękną całość. Historia dzieci zaniedbanych i porzuconych przez rodziców. Historia dziewczyny, która wdała się w romans z księdzem i zaszła w ciążę. Narkoman staczający się coraz bardziej na dno. Takie dramaty. Wydawać by się mogło, gdzie był wtedy Bóg. A po kilku latach życie tych osób zaczyna się zmieniać i tak patrząc z boku można stwierdzić, że Bóg miał plan dla nich, wspaniały plan, który wyłonił się z czasem.

Zwiastun poniżej. A tu link do całego filmu: FILM

„Czy naprawdę wierzysz”

plakat z filmu Czy naprawdę wierzysz

Jest to także zbiór historii różnych ludzi, już nie oparty na faktach, przez co może trochę zbyt cukierkowy, ale także w tym filmie urzeka mnie to jak Bóg wkracza w czyjeś życie ze swym szczególnym planem, wywraca je do góry nogami i wyprowadza z pozornie złych sytuacji dobro. No i to pytanie: "Czy naprawdę wierzysz", które zostaje w głowie przez jakiś czas. Jest tu historia medycznego cudu, liczne świadectwa nawróceń i doświadczenie krzyża w swoim życiu. Dla mnie takim krzyżem były lata niepłodności i związany z tym wstyd, poczucie upokorzenia, bycia gorszym.

Zwiastun poniżej.

„Ziemia Maryi”

plakat z filmu Ziemia Maryi

Jest to film z humorem, gdyż fabuła przypomina trochę parodię Jamesa Bonda, przez co bardzo lekko się go ogląda. Film ten to szereg wywiadów z ludźmi, którzy się nawrócili. Ich historie są naprawdę niesamowite. Mnie bardzo poruszyła historia modelki, która kilkakrotnie dokonała aborcji, a teraz jako osoba bardzo wierząca modląc się na różańcu "wymodliła" cud poczęcia dziecka u osób, które długo się starały. Jest też historia lekarza, który dokonywał aborcji, a po nawróceniu zaczął prawdziwie leczyć pary. Film zwraca uwagę na postać Maryi zarówno w Biblii jak i jej aktywne działanie w dniu dzisiejszym i liczne cuda za jej wstawiennictwem na całym świecie.

Zwiastun poniżej. A tu link do całego filmu: FILM

„Niebo istnieje naprawdę”

plakat z filmu Niebo Istnieje Naprawdę

Jest to prawdziwa historia chłopca, który przeżył śmierć kliniczną i był w niebie. Jego opis nieba jest poruszający. Spotkał tam nawet swoją siostrę, która zmarła jeszcze przed narodzinami i nic o niej nie wiedział. Film ten poruszył mnie także, bo pokazuje, że przykre doświadczenia nie omijają osób głęboko wierzących czy księży. I jest w tych wszystkich wydarzeniach jakiś Boży plan, którego nie znamy. Mnie ten film podniósł na duchu i pozwolił choć na jakiś czas skupić się na rzeczach duchowych i obietnicy nieba, a nie ma moim smutku i problemach na tym świecie.

Zwiastun poniżej. A tu link do całego filmu: FILM

„Bóg nie umarł 2”

plakat z filmu Bóg nie umarł 2

Film jest kontynuacją pierwszej części. Śledzimy dalsze losy niektórych bohaterów, ale na pierwszym planie jest historia nauczycielki, która staje przed sądem za głoszenie Słowa Bożego na zajęciach. Mnie najbardziej w tym filmie ujęło to, że w sądzie przedstawiane są dowody na istnienie Jezusa, które pomogły umocnić i moją wiarę, ale są także bardzo przydatne w dyskusjach z ateistami.

Zwiastun poniżej. A tu link do całego filmu: FILM

„Za jakie grzechy, dobry Boże?”

plakat z filmu Za jakie grzechy, dobry Boże

Ten film to doskonała francuska komedia. Opowiada o rodzinie, w której rodzice są katolikami i mają oni cztery córki. Marzeniem rodziców jest tradycyjna chrześcijańska rodzina. Niestety pierwsza córka wychodzi za mąż za żyda, druga za muzułmanina, a trzecia za azjatę. Została tylko najmłodsza, która też zamierza realizować swoje marzenia i podążać za głosem serca. Film ten oprócz tego, że jest wspaniałą rozrywką, to też uczy tolerancji i pokory.

Zwiastun poniżej. A tu link do całego filmu: FILM

„Jak Bóg da”

plakat z filmu jak Bóg da

Ten film to doskonała włoska komedia. Opowiada o zamożnej rodzinie, w której ojciec jest kardiochirurgiem i ma mało czasu dla rodziny, ale uważa się za osobę nowoczesną, tolerancyjną i jest dumny z bycia ateistą. Gdy jego syn mówi mu, że chciałby coś ważnego przekazać rodzinie, ojciec jest pewny, że syn chce ujawnić, że jest gejem. Ojciec jest zachwycony, że będzie miał okazję pokazać jak bardzo jest tolerancyjny i szanuje wybory swoich dzieci. Ku jego zaskoczeniu syn obwieszcza, że rezygnuje ze studiów medycznych by zostać księdzem. Ojciec wybucha gniewem i szykuje plan jak syna od tej decyzji odwieść. Kolejne wydarzenia zmieniają życie całej rodziny i poglądy ojca. Film ten oprócz tego, że jest wspaniałą rozrywką, to pokazuje czym jest tolerancja w dzisiejszym świecie: tak dla lgbt, muzułmanów, imigrantów, ale nie dla chrześcijan.

Zwiastun poniżej.

„Chata”

plakat z filmu Chata

To film o radzeniu sobie z trudnymi, często traumatycznym zdarzeniami w życiu, które powodują gniew na Boga i na cały świat. Bohaterem jest wierząca rodzina, w której najmłodsze dziecko zostaje porwane i zabite. Ojciec nie może pogodzić się ze stratą, popada w depresję i cała rodzina zaczyna sie rozpadać. W śnie czy też w wyniku cudu przenosi się do krainy, w której poznaje Boga, Ducha Świętego i Jezusa. Tam następuje jego przemiana, uczy się przebaczać i dowiaduje się, że nie ma życia bez bólu. Film pokazał mi jak bardzo oceniam i osądzam innych nie znając ich historii oraz jak wiele jest we mnie buntu na drogę niepłodności, którą mnie Bóg prowadzi.

Zwiastun poniżej.

„War room. Siła modlitwy.”

plakat z filmu war romm siła modlitwy

To historia rodziny, która się rozpada i rozwód rodziców wisi na włosku. Żona poznaje jednak kobietę, która uczy ją modlić się i to z całego serca, z całej duszy, z całych sił. Życie całej rodziny po trochu się zmienia na lepsze. Film ten pokazał mi jaka jest moc modlitwy i jak się prawidłowo modlić. Wlał w moje serce dużo nadzieji oraz zmotywował do walki na dalszej drodze niepłodności o realizację marzeń o upragnionym dziecku.

Zwiastun poniżej.