Pielgrzymki do miejsc świętych
Medziugorje - miejsce gdzie dziś objawia się Maryja

Medziugorje (link)

Sanktuaria są przede wszystkim miejscami pamięci o potężnej działalności Boga w historii oraz miejscami, w których Bóg w sposób szczególnie hojny obdziela dziś ludzi łaskami. Pielgrzymowanie do nich wymaga wyrzeczeń, ale nie wymaga koniecznie formy pieszej. Również pielgrzymki wykorzystujące przeróżne środki lokomocji wiążą się z jakąś ofiarą, choćby finansową, z jakimś fizycznym dyskomfortem.

Każdy z nas pewnie słyszał o objawieniach Maryjnych w Fatimie czy Lourdes. W tej chwili trwają kolejne objawienia. Mają one miejsce w malutkim miasteczku Medziugorje na terenie Bośni i Hercegowiny. Rozpoczęły się one w 1984 roku. Nie zostały jeszcze oficjalnie uznane przez Kościół, gdyż cały czas trwają, a mimo to co roku przybywa tam ponad 2 mln pielgrzymów z całego świata.
Matka Boża udziela tam szczególnych łask. Wielu ludzi się nawraca, kolejki do spowiedzi są ogromne, dokonują się liczne uwolnienia i uzdrowienia. My otrzymaliśmy tam obietnicę daru poczęcia.
Polecam udać się tam z pielgrzymką, nie na wycieczkę, aby w pełni skorzystać z duchowych skarbów Medziugorje. Są to już ostatnie objawienia, według zapowiedzi samej Maryi, więc korzystajmy póki jest jeszcze czas. Link do wyjazdów godnych polecenia.

Link do świadectw

Ziemia Święta (link)

Ziemia Święta - widok na panoramę Jerozolimy

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to niesamowite przeżycie dla każdego chrześcijanina.

Od wieków kobiety tak chrześcijanki jak i muzułmanki pielgrzymują do Groty Mlecznej w Betlejem, aby uprosić dar potomstwa. Legenda mówi, że Matka Boska w drodze do Egiptu zatrzymała się tutaj, aby nakarmić Niemowlę. Kilka kropli mleka spadło na skałę i w jednej chwili skała stała się mlecznobiała. W głębi groty znajduje się obraz Matki Boskiej karmiącej, przed którym modlą się małżeństwa.
Od franciszkanów można otrzymać proszek kamienny. "Jeśli ktoś jest w potrzebie niechaj zmiesza odrobinę proszku ze skały z Groty Mlecznej z małą ilością wody lub mleka. Niech małżonkowie spożyją tak przygotowany roztwór i jeśli są katolikami niech odmówią wspólnie dziesiątkę Różańca św. A rozważając trzecią tajemnicę radosną: "Narodzenie Pana Jezusa w Betlejem" niech modlą się o dar potomstwa." - fragment tekstu z opakowania.

Link do świadectwa

Grota Mleczna w Betlejem - obraz Matki Boskiej karmiącej