Szkoła rodzenia
katolicka szkoła rodzenia

Po zakończonej walce z niepłodnością, co mam ogromną najdzieję, że dzięki naprotechnologii Was wkrótce spotka, przyjdzie wspaniały czas. Czas ulgi, odpoczynku psychicznego, a także rozpoczęcia przygotowań na narodziny upragnionego dziecka. Znajomi polecili nam katolicką szkołę rodzenia w Warszawie. Spotkania mają odbywać się przez sześć sobót z rzędu przez trzy godziny. Umieszczę tu relację z tych spotkań. Póki co poniżej zdjęcie ulotki:

szkoła rodzenia Ekielskich

Szkoła rodzenia jest bezpłatna dla osób mieszkających w Warszawie. Prowadzi ją małżeństwo Wanda i Adam Ekielscy, którzy mają siedmioro dzieci. Prowadzą oni także Dom Narodzin w Łomiankach - alternatywa do szpitala dla rodzących. Historia ich życia i rodziny jest niesamowita. Wanda pierwsze dziecko urodziła w szpitalu. Przy porodzie towarzyszył jej mąż, co było ewenementem jak na tamte czasy. Lekarz prowadzący ciążę nie poinformował jej, że przy jej wadzie wzorku nie może ona rodzić naturalnie, tylko poprzez cesarskie cięcie. Niczego nieświadoma urodziła siłami natury bez żadnych komplikacji. Przy kolejnej ciąży dostała już skierowanie na zabieg cesarki, ale mając doświadczenie pierwszego porodu i wiedzę, że rodzi się ciałem, a nie oczami, postanowiła urodzić tym razem w domu, ale znów siłami natury. I tu znowu pełen sukces, bez komplikacji. Wszystkie kolejne dzieci rodziła już w domu i siłami natury. Jako czwarty urodził się syn. W wieku 4 lat okazało się, że jest bardzo chory, ma upośledzenie mózgu, padaczkę, autyzm. Spadło to na nich jak grom i wstrząsnęło całym ich życiem i wiarą. Na początku pojawiło się także wiele pytań do Boga. Opieka nad chorym dzieckiem bardzo dużo ich nauczyła i cały czas uczy. Mimo ciężkich doświadczeń małżonkowie nie zamknęli się na życie i na świat przyszło jeszcze troje zdrowych chłopców.

Ich historia pokazuje mi, że nie ma życia bez bólu. Trudne doświadczenia spadają i na osoby wierzące i na te będące poza kościołem. Ale wiara ogromnie pomaga z radzeniem sobie w tych sytuacjach.

Data artykułu: 04.2019